0
0 ITEMS IN SHOPPING BAG
0
0 ITEMS IN SHOPPING BAG

احتیاط بیشتر هنگام کراتینه کردن مو

کراتین در واقع یک اسید آمینه است که در حالت طبیعی نیز در مو های شما وجود دارد . این اسید آمینه از سلول های اپیتلیال در برابر استرس و آسیب های محیطی محافظت می کند . کراتین همچنین یک عنصر کلیدی در لایه خارجی پوست است .

#آرایشگر ابتدا یک محصول مناسب کراتینه کردن مو را بر روی موهای شما می مالد و سپس با استفاده از یک اطوی داغ ، اقدام به صاف کردن موهای شما خواهد نمود . زمان انجام کراتینه کردن موها بسته به طول موهای شما متفاوت است ولی معمولا حدود 90 دقیقه به طول می انجامد . شما تا 3 الی 4 روز نمی توانید موهایتان را آبکشی کنید زیرا برای اینکه کراتین اثر کند چند روزی زمان لازم است .

کراتینه کردن مو ها سبب شکنندگی بیشتر موها شما نخواهد شد اگرچه اطوی داغ می تواند به موهایتان آسیب برساند . برخی آرایشگر ها با استفاده از اطوی بسیار داغ که سبب سوزانده شدن مو ها و شکسته شدن مو می شود به مو های شما آسیب می رسانند . همچنین اگر درماتیت سبورئیک یا پسوریازیس دارید بهتر است موهایتان را کراتینه نکنید و حتما پیش از کراتینه کردن با پزشک خود مشورت کنید .

احتمالا اسم فرمالدهید را شنیده اید . فرمالدهید که Formaldehyde نام دارد عوارض جدی بالقوه ای برای سلامتی شما دارد و این عوارض برای کسانی که به صورت مداوم با آن در تماس اند به مراتب بیشتر خواهد بود . بنابر این خطر اصلی برای پرسنل سالن های زیبایی و آرایشگرانی است که از محصولات کراتینه حاوی فرمالدهید استفاده می کنند . اگرچه شرکت ها و برند های معتبر معمولا میزان ناچیز و ایمنی از #فرمالدهید در محصولات خود استفاده می کنند ولی بسیاری از شرکت ها از مقادیر بالایی از فرمالدهید در محصولات خود استفاده می کنند که بهتر است از آن ها استفاده نکنید و حتما این مورد را از آرایشگر خود بپرسید تا دچار مشکل نشوید .

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    WhatsApp chat